Bębny od Rolanda

Dlaczego akurat Roland? Pewnie dlatego, że jest japońską firmą, która w 1985 roku wypuściła na rynek profesjonalne elektroniczne zestawy perkusyjne o nazwie a-DRUM. Te nowoczesne na tamte czasy zestawy uczyniły z Rolanda pioniera i jednego z najlepszych producentów w segmencie E-Drums. Firma wciąż udoskonala i wprowadza nowości na rynek instrumentów perkusyjnych, jak na przykład siateczkowy pad tomu i werbla. Stawia ją to światowej czołówce tego typu producentów. 

Elektroniczne vs akustyczne 

Elektroniczne zestawy perkusyjne stały się prawdziwym zbawieniem dla wszystkich amatorów i profesjonalistów. Zestaw elektroniczny jest zdecydowanie cichszy, co sprawia, że z powodzeniem można na nim ćwiczyć w domu, co nie było niestety możliwe ze sprzętem akustycznym. Sama perkusja do małych instrumentów nie należy, więc przenoszenie jej za każdym razem do wolnego lokalu, nie należało do zadań łatwych i przyjemnych. Już samo znalezienie odpowiedniego lokalu graniczyło nieraz z cudem. Stąd niewątpliwy plus dla zestawów elektronicznych, za które niejeden zapalony bębniarz podziękował skrycie Rolandowi.  

A teraz przejdziemy do bębnów

Bębny to podstawowy element każdego zestawu perkusyjnego. W każdym podstawowym zestawie znajdują się werbel (serce perkusji), bęben wielki (zwany również basowym lub centrala), floor tom (największy z tomów) oraz tom-tom (średni i mały). Bębny mają różną średnicę, a do ich strojenia niezbędne są m.in. naciągi i obręcze. Im bęben ma głębszy korpus, tym bardziej wydłuża się rezonans, natomiast jego średnica wpływa na wysokość dźwięku. Każdy zestaw można uzupełniać o dodatkowe bębny.

Perkusje Roland dostępne na DrumCenter.pl.

 

Comments are closed.