Polscy wykonawcy muzyki Hip-Hop

Polski hip hop to obecnie zdecydowanie najczęściej przesłuchiwany gatunek muzyczny w naszym kraju. Kawałki Maty czy Kizo biją rekordy popularności na platformie Spotify. Na Youtubie natomiast rekordy bije raper Tymek. Polscy raperzy w obecnych czasach są niesamowicie popularni – słuchają ich zarówno młodsi fani jak i starsi. Doszło do tego, że raper Mata stał się twarzą reklamową popularnej firmy McDonald’s, a Young Leosia bije rekordy popularności i jest słuchana nawet przez zagraniczne osoby. Polski hip hop jest obecnie puszczany nawet w rozgłośniach radiowych. Hity Kiza czy Quebonafide to nic nowego w radiu. Polscy raperzy to zdecydowanie najbardziej popularni muzycy w naszym kraju obecnie.

Historia rapu to historia kilku pokoleń

Historia rapu to lata pełne nieszablonowych rozwiązań muzycznych, kultowych tekstów czy trendów, które wpływają na naszą obecną kulturę. Od wielu lat lwią częścią tej historii jest streaming internetowy, który pozwala raperom dotrzeć do milionów słuchaczy w całej Polsce czy świecie. Muzyka hip hop stała się muzyką popularną i collabo wokalistek z raperami to obecnie nic nowego. Tak samo jest na zachodzie, gdzie rap bije rekordy popularności, a kawałki Drake’a z Rihanną to nic niespotykanego.

Którzy z polskich raperów są obecnie na topie?

W obecnych czasach rap stanowi aż 23% wszystkich gatunków muzycznych słuchanych w Polsce. Wielki sukces osiągnął raper Kizo, Tymek czy Mata, którzy obecnie biją rekordy popularności na platformach streamingowych. Wzrost popularności na Spotify odczuły także kultowe postacie polskiego rapu: O.S.T.R, Peja czy Tede.

Comments are closed.