Pozostań wierny kolorom i czcionkom swojej marki przy tworzeniu okładki na płytę winylową

Jeśli tworzysz okładkę dla zespołu lub artysty, który ma już rozpoznawalny styl, pomocne może być pozostanie wiernym ich oryginalnym kolorom i czcionkom. Pomoże Ci to wyróżnić się na tle konkurencji. Pozostań wierny kolorom i czcionkom swojej marki, używając tej samej palety kolorów i stylu czcionek, co logo, okładka albumu i tła mediów społecznościowych.

Możesz również zdecydować się na użycie czcionki, która pasuje do nazwy Twojego zespołu lub tytułu albumu. Na przykład, jeśli Twój zespół ma bluesową atmosferę, możesz wybrać użycie bluesowych stylów czcionek i przeważnie niebieskiej palety kolorów czcionek na okładce płyty. To pomoże ustawić okładkę inaczej, przypominając publiczności o dźwięku Twojej muzyki.

Oryginalny projekt płyty winylowej

Prosty projekt rzadko jest złą rzeczą. W rzeczywistości może być bardziej efektywny w wielu sytuacjach. Na przykład, jeśli tworzysz przyjazną dla początkujących okładkę płyty, możesz zachować prosty projekt, utrzymując tytuł i nazwę zespołu na małej powierzchni okładki i używając dużych, pogrubionych obrazów dla wszystkich innych informacji.

To pozwoli Twojej okładce skierować nowych fanów do informacji, których potrzebują najszybciej – nazwy i numeru telefonu Twojego zespołu.

Możesz również stworzyć prostą okładkę używając prostej czcionki i schematu kolorów. Pozwoli to Twojej okładce być tak efektywną jak to tylko możliwe bez przytłaczania odbiorców zbyt dużą ilością szczegółów.

Nie nadużywaj zdjęć – twórz własne wizualizacje na płytę winylowa

Jedną z rzeczy, o której wiele osób zapomina podczas tworzenia własnych okładek płyt winylowych, https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/akcesoria/okladki-koszulki-211.html jest to, że nie musisz używać zdjęć na każdej okładce. Możesz również zdecydować się na użycie symboli, grafik i obrazów zamiast.

Pozwolenie na to, aby muzyka i inne informacje zajęły większość okładki jest idealne w większości sytuacji, ale jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż, zawsze możesz umieścić zdjęcie lub dwa na okładce.

Comments are closed.