Muzyka współcześnie prezentowana w radiu, telewizji i na koncertach coraz wyraźniej daje odbiorcom zauważyć nowo rozwijający się trend. Podstawowe, znane od lat instrumentarium przypisane do konkretnego gatunku muzycznego nie stanowi już nierozerwalnego, niepozwalającego na ingerencję z zewnątrz zamkniętego zespołu. W twórczości młodych artystów zaczęła obowiązywać nowa zasada – im więcej, tym ciekawiej.
Shaker instrumentalny na estradach
Znane z muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej instrumentarium dotarło do bardziej „cywilizowanego” świata, wywierając ogromne wrażenie na niemającymi dotychczas z nim do czynienia oszołomionymi odbiorcami.
Z biegiem czasu, nieznane niegdyś perkusjonalia, zwane powszechnie „przeszkadzajkami”, zaczęły znajdować dla siebie miejsce w twórczości kolejnych artystów, których celem było wyrażenie siebie, swojej osobowości i nadanie nowego wyrazu całemu muzycznemu nurtowi.
Popularne shakery perkusjonalia znane
Wśród najbardziej znanych „przeszkadzajek”, które na stałe zagościły w świadomości muzyków z całego świata, można wymienić takie perkusjonalia jak gongi, djembe, bongosy, trójkąty, kojarzone z hiszpańskim ognistym tańcem kastaniety, bloki, bębenki, cajony, drumle, a także od wielu lat znane i lubiane za specyficzny szeleszczący dźwięk shakery.
Wiele z tych pozycji, jak i wiele w powyższym spisie pominiętych, zyskało popularność najpierw wśród ulicznych grajków, którzy często stanowią inspirację dla muzyków, którym nieco bardziej poszczęściło się w życiu. Może dlatego wprowadzenie do muzyki rozrywkowej tej grupy instrumentów sprawiło, że muzyka estradowa stała się bliższa nieco większej grupie słuchaczy.
Shaker instrument można nabyć na stronie https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/shakery-387.html