Dlaczego każdy perkusista powinien zakładać słuchawki ochronne?

Zaczynając swoją przygodę z instrumentem jakim jest perkusja, dobrze wiedzieć również jakie akcesoria mogą okazać się niezbędne podczas treningów oraz występów. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale jednym z koniecznych przyborów są właśnie słuchawki ochronne.  

Dobry słuch- podstawa dla każdego muzyka

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobry słuch jest cennym przymiotem, bardzo przydatnym w codziennym życiu, a tym bardziej podczas gry na instrumencie. Natomiast z perkusji można wydobyć naprawdę głośne i silne dźwięki, które mogą być niebezpieczne dla delikatnego ludzkiego ucha. Oczywiście, można starać się podczas ćwiczeń i prób grać po cichu, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi- aby uzyskać odpowiednią dynamikę i poczuć te niesamowite emocje trzeba, kolokwialnie to ujmując, dać czadu. Dlatego też, aby w pełni cieszyć się grą i jednocześnie być spokojnym o swój  dobry słuch, zdecydowanie warto za każdym razem zadbać o odpowiednią ochronę uszu.

 

Jak wybrać słuchawki ochronne?

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych słuchawek ochronnych dla muzyków. Od prostych, wygłuszających egzemplarzy po bogate modele z dodatkowymi funkcjami, takimi jak możliwość podłączenia do odsłuchu czy metronomu. Wybierając słuchawki należy przede wszystkim zastanowić się jakie konkretnie funkcje będą przydatne oraz odpowiednio dobrać rozmiar, inna wielkość odpowiednia będzie dla dzieci, a inna dla dorosłych. Całość powinna być też lekka i komfortowa w użytkowaniu: zarówno pałąk jak i same słuchawki muszą być wykonane z dobrej jakości, przyjemnych w dotyku i odpornych na pot materiałów, by efektownie wyglądać i chronić słuch bez awarii i przykrych niespodzianek.

Słuchawki ochronne dostępne na DrumCenter.pl.

Comments are closed.