Pełne pliki cyfrowe w nowoczesnych winylach

Każdy, kto korzystał z komputera lub telefonu przez dłuższy czas, powie Ci, jak szybko pliki cyfrowe mogą stać się pełne! Co jest lepsze – płyty winylowe czy albumy cyfrowe? Płyty winylowe mają wiele cech, które czynią je świetnym formatem. Są fizycznymi obiektami, które możesz trzymać w ręku i na które możesz patrzeć, są odtwarzane przez odtwarzacz i są analogowe. Posiadają również nieodłączną jakość dźwięku, której albumy cyfrowe po prostu nie mają.

Płyty cyfrowe kontra winyle

Z drugiej strony, albumy cyfrowe są łatwe w zarządzaniu, nie zajmują miejsca w komputerze lub telefonie i mają jakość dźwięku, która dorównuje winylom. Który z nich jest więc lepszy?

To zależy od Twoich indywidualnych uwarunkowań. Jeśli uwielbiasz mieć fizyczne przedmioty i chcesz mieć możliwość przechowywania płyt z innymi kolekcjami w swoim pokoju muzycznym, wtedy płyty winylowe są zdecydowanie drogą do zrobienia. Z drugiej strony, jeśli masz miejsce tylko na jedną kolekcję muzyki lub nie masz odtwarzacza płyt, to albumy cyfrowe są świetną opcją.

Dlaczego powinieneś kupić płyty winylowe Nie chodzi tylko o jakość dźwięku. Płyty winylowe wydają się oferować „prostsze” uczucie, którego albumy cyfrowe nie mogą odtworzyć. Może to wynikać z faktu, że są one analogowe, a nie cyfrowe. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że nagrania analogowe są mniej przetworzone niż ich cyfrowe odpowiedniki.

Płyty winylowe to bardziej naturalny dźwięk

Oznacza to, że otrzymujesz bardziej „naturalne” uczucie podczas słuchania muzyki. Innym doskonałym powodem, aby kupić płyty winylowe jest cena. Takie płyty winylowe mogą kosztować bardzo różnie, głównie zależy to od sklepu, podczas gdy wiele albumów cyfrowych może być jeszcze bardziej drogich.. Jeśli chcesz kupić dobry winyl co jakiś czas, zakup płyt winylowych jest świetną opcją.

Dlaczego nie powinieneś kupować płyt winylowych Istnieje kilka powodów, aby nie kupować płyt winylowych. Po pierwsze, są one rzadkie w dzisiejszych czasach. Wiele sklepów muzycznych nawet ich nie sprzedaje, a te, które to robią, mogą mieć tylko ograniczone ilości pod ręką.

Prawdą jest również, że płyty winylowe są trochę „niszowym” produktem i mogą nie być dostępne we wszystkich miejscach. Na przykład, możesz mieszkać w wiejskiej okolicy, gdzie sklepy sprzedają tylko płyty CD. W takim przypadku możesz być zmuszony do zamawiania płyt winylowych online. Możesz również lepiej poradzić sobie z albumami cyfrowymi. Ten artykuł pokazuje, że można je odtwarzać na dowolnym urządzeniu i nie zajmują dużo miejsca na dysku.

Różnice między płytami winylowymi, a analogami

Jak widać, ważne jest, aby zrozumieć różnice między płytami winylowymi a albumami cyfrowymi przed skokiem do zakupu któregokolwiek z tych formatów. Płyty winylowe zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych ponownym słuchaniem muzyki.

Wydaje się, że oferują nostalgiczne uczucie, którego pliki cyfrowe po prostu nie mogą zapewnić. Jednak nie są one tak powszechne, jak mogłoby się wydawać, więc ważne jest, aby wiedzieć, czy są one odpowiednie dla Ciebie przed dokonaniem inwestycji. Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz w albumie. Czy szukasz tego „oldschoolowego” uczucia?

Czy szukasz jakości dźwięku? Czy szukasz materiału kolekcjonerskiego? Następnie musisz zdecydować, czy chcesz płyt winylowych lub albumów cyfrowych. Jeśli chcesz płyty winylowe, musisz mieć odtwarzacz płyt, a jeśli masz miejsce tylko na jedną kolekcję muzyki, możesz chcieć iść z albumami cyfrowymi. Kiedy już odpowiesz na te pytania, możesz podjąć świadomą decyzję o tym, który format jest dla Ciebie najlepszy.

Comments are closed.