Wskazówki dla młodych muzyków, jak zostać zauważonym i usłyszanym

Więc właśnie skończyłeś pisać swoją pierwszą piosenkę i nie możesz się doczekać, aby ją nagrać i przesłać światu. Cóż, zatrzymaj się tam na chwilę, ponieważ jako aspirujący muzyk musisz myśleć o tych rzeczach również. Tak bardzo jak chcesz, aby twoi znajomi wiedzieli o twojej nowej piosence i śpiewali razem z nią, pytanie brzmi od czego zacząć? Jaki powinien być pierwszy krok? W jaki sposób ludzie dowiedzą się o piosence? I co ważniejsze, jak będą jej słuchać?

Sanah na płytach winylowych i nie tylko

Głosowanie na ulubione piosenki podczas licealnych zgromadzeń, szkolnych potańcówek i koncertów w porze lunchu to odległe wspomnienie – w dzisiejszych czasach młodzi artyści muszą myśleć jak biznesmeni, jeśli chcą, by ich muzyki słuchał ktoś inny niż ich rodzice. Oto pięć wskazówek, które mogą pomóc w rozpoczęciu kariery muzycznej…

Sanah i jej muzyka

Jeśli chcesz, aby ludzie słuchali twojej muzyki, musisz wiedzieć, kim jest twoja publiczność. To pomoże Ci ustalić, jaki typ muzyki powinieneś stworzyć i gdzie ją wysłać. Czy próbujesz dotrzeć do gwiazd popu? Zespołów indie? DJ-ów radiowych? Słuchaczy internetowych? I jakie są najlepsze sposoby na dotarcie z twoją muzyką do nich?

Jak można się spodziewać, wielu miłośników muzyki jest bardzo konkretnych co do tego, czego chcą słuchać, więc będziesz chciał to zrobić dobrze. Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie jest przyjrzenie się różnym rodzajom muzyki, które są teraz popularne i sprawdzenie, czy któryś z nich dobrze do Ciebie pasuje.

Popstars: Jeśli chcesz być następną Arianą Grande lub na przykład omawianej dziś polskiej piosenkarki Sanah https://winylownia.pl/pl/products/sanah-invisible-ep-rsd-104341.html, prawdopodobnie będziesz chciał śpiewać w łatwym do słuchania dźwięku pop, który ma szeroką apelację. Prawdopodobnie będziesz też chciał spróbować podpisać się z wytwórnią płytową, która może pomóc Ci w zdobyciu Twojej muzyki w sklepach i online.

Winyle również idealne dla zespołów muzycznych

Zespoły indie: Jeśli zawsze marzyłeś o tworzeniu muzyki jak Arcade Fire lub The Strokes, będziesz chciał spróbować stworzyć bardziej alternatywną muzykę. Zespoły indie zazwyczaj polegają na podpisywaniu umów z mniejszymi wytwórniami płytowymi i sprzedawaniu swojej muzyki online.

DJ radiowy: DJ-e radiowi to ludzie, którzy decydują, jaka muzyka jest grana w radiu – więc jeśli chcesz być słyszany w radiu, będziesz chciał wysłać swoje piosenki do tych ludzi. Często odbywa się to poprzez przesłanie demo – krótkiego nagrania Twojej piosenki, które zawiera tytuł utworu, wykonawcę i nazwę albumu.

Słuchacze online: Jeśli wolisz budować bazę fanów online i zarabiać na reklamach, odsłonach i subskrypcjach w muzycznych serwisach streamingowych, takich jak SoundCloud, możesz chcieć tworzyć muzykę w stylu, który jest teraz popularny na tych stronach.

Comments are closed.