Kolaboracja Żabsona i Young Igiego – Amfisbena

Żabson i Young Igi to jedni z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Pod względem stylistycznym ten duet doskonale do siebie pasuje. Oficjalnie jednak nie wypuścili nigdy wcześniej żadnych wspólnych numerów. Dosyć niespodziewanie wrzuconych zostało 8 singli, po czym wystartował preorder.

Kariera raperów

Najnowszy album Żabsona i Igi’ego Amfisbena składa się z 16 kawałków. Obaj artyści nie boją się eksperymentów i chętnie wychodzą ze strefy komfortu. Żabson urodził się w Opocznie w województwie łódzkim. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że pracował jako model, zanim zaczął tworzyć muzykę na poważnie. Pojawiał się jako twarz reklamowa takich firm jak Adidas oraz BludShop.

Najpopularniejsze utwory

Ciekawostka jest taka, że Żabson cierpi na nietolerancję laktozy i ma uczulenie na gluten. 23 lutego 2018 roku wyszedł pierwszy studyjny album artysty pod tytułem „To ziomal” (wciąż do kupienia w sklepie Preorder). Album osiągnął duży sukces komercyjny, ponieważ sprzedało się więcej niż 15 000 sztuk. Dzięki temu wydawnictwo uzyskało status złotej płyty. Na kolejny projekt twórcy trzeba było czekać zaledwie pół roku, wtedy ukazało się „Trapolio”.

Zarówno Young Igi, jak i Żabson współpracowali z najważniejszymi postaciami na rapowej scenie. „Floyd Mayweather” to bez wątpienia najpopularniejszy kawałek Żabsona.

Young Igi jest za to szanowanym przedstawicielem nowej szkoły. Takie numery jak „Pilot” oraz „Kush” z Pikersem miały ogromny wpływ na wzrost zainteresowania jego osobą. Mimo bardzo młodego wieku stał się on dużą gwiazdą rodzimego rynku muzycznego. Igi urodził się 17 listopada 1999 roku.

Comments are closed.