Na co zwrócić uwagę wybierając bębny djembe?

Jednymi z chętniej wybieranych instrumentów perkusyjnych są bębny djembe. Sięgają po nie zarówno osoby, które mają styczność z muzyką na co dzień, jak i początkujący. Naukę gry często rozpoczynają najmłodsi. Tego rodzaju bębny djembe są również popularnym wyborem wśród dorosłych w różnym wieku. Jak wybrać pierwszy instrument, który spełni wszystkie oczekiwania?

Dopasowanie do osoby grającej

Aby gra na instrumencie była możliwie najbardziej komfortowa, konieczne jest dopasowanie odpowiedniej wielkości do osoby grającej. Bęben djembe składa się z drewnianego korpusu w kształcie kielicha i skórzanej membrany. Ta ostatnia wykonywana jest najczęściej ze skóry koziej. Możliwy jest również zakup egzemplarzy z tworzywa sztucznego. Ważne jest to, aby średnica membrany była o ok. 10-15 cm większa od długości dłoni grającego. Osoba poszukująca modelu dla siebie, powinna sprawdzić, czy obie jej dłonie mieszczą się na membranie instrumentu. Bębny o wymiarach dopasowanych do dorosłych posiadają zazwyczaj 58-62 cm wysokości. Warto pamiętać, że wybierając instrument dla dziecka, konieczne jest dokładne dopasowanie jego wymiarów. Duże djembe mogą okazać się zbyt ciężkie dla młodych adeptów.

Sposób wykonania instrumentu

Korpusy bębnów tworzone są z różnych gatunków drewna. Możliwe jest odnalezienie zarówno modeli zdobionych, jak i posiadających gładką powierzchnię. Wybierając model dla siebie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość i staranność jego wykonania. Odpowiedni bęben powinien być symetryczny i nie posiadać widocznych uszkodzeń.

Comments are closed.